CAMİAMIZA YARDIM ÇAĞRISI
CAMİAMIZA YARDIM ÇAĞRISI
Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat Pazartesi meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen iki büyük deprem, ne yazık ki Türkiye’de 40 bini aşkın kişinin ölümüne neden oldu.
Deprem bu yıl dünyanın en büyük doğal felaketi olarak kayda geçti. 
7.7 büyüklüğündeki ilk deprem Türkiye'de son yüzyılın en büyük ikinci depremi oldu.
Büyük depremlerden kaynaklanan ölümler ve yıkımlar ülke olarak içimizi çok burktu.
Bu depremden sonra Türkiye tek yürek oldu.
Sanatçılar, Spor camiası, İş insanları, Bürokratlar ve ülkemizin her kesiminden insanlar her türlü desteğiyle depremzedelerin yanında yer aldılar.
Sosyal medyada ve basında gördüğümüz manzaralarda gözlerimiz yaşardı.
Çocuklarımızın kumbaralarından çıkan paralar, bazı emeklilerimizin maaşlarını bağışlama çabası, kıt kanaat geçinen işçilerin aralarında para toplayarak yaptığı bağışlar, bizlere dayanışmanın gücünü gösterdi. Buda Türk halkının kalbinde yerini aldı.

Hakem camiamızın mensuplarından 14 kişi hayatını kaybetmiş yüzlercesinin de evleri yıkılmıştır. Devletimizin gerekeni yapacağından hiç kuşkumuz yoktur.
Dün akşam “MHK’yı Göreve Davet Ediyoruz” başlığı altında Hakemin Sesi’nde yayımlanan yazı, içinde bulunduğumuz acı gerçeği net bir şekilde ortaya koymaktadır.
Bizlere düşen TFF öncülüğünde MHK ve TFFHGD olarak bir fikir birliği ve dayanışma içinde bir araya gelmek ve hakem camiası için kendi bünyemizden ve dinamiklerimizden faydalanarak deprem bölgesinde evleri yıkılan veya hasar görmüş depremzedelere yardım etmektir.
Yapılacak yardımların başında da düşünce olarak ilk etapta örnek olarak "her hakem ve gözlemcilerimizin çıktığı bir müsabakanın gelirlerini camiamızın insanlarına bağışlamalarıdır" demekteyiz.
İyi ki varsın hakem camiamız. Birlikte olduğumuz sürece her şeyi aşarız.

Bu konuda TFF yönetimini ve MHK’yı göreve davet ediyoruz.

TFFHGD GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU
Bu haber bugün 1 kez, genel toplamda 348 kez görüntülendi.