HAKEM VE GÖZLEMCİ ÜCRETLERİ HAKKINDA
HAKEM VE GÖZLEMCİ ÜCRETLERİ HAKKINDA
HAKEM VE GÖZLEMCİ ÜCRETLERİ HAKKINDA

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANLIĞINA
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanlığı olarak sezon başında, Türkiye Futbol Federasyonuna, ülkemizin Sosyo-Ekonomik gerçekliği, TEFE - TÜFE oranları ve enflasyon farkı ile bağdaşmayan müsabaka Hakem, Gözlemci ve Mentor ücret tazminatlarının ve harcırahlarının hak kayıplarına yol açmadan düzeltilmesi konusunda, üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda taslak teklif gönderilmiş olup bireysel görüşmelerde de TFF yetkililerimizden gerekli ücret düzenlemesinin yapılacağı tarafımıza bilgi olarak verilmiştir.
Türkiye de 1 yılda yüz binin üzerinde oynanan Amatör Müsabakalarda görev alan Hakem, Gözlemci ve Mentorlerin 01 Ocak 2023 tarihinden geçerli olacak şekilde TFF tarafından açıklanan ücret, tazminat ve harcırahların üyelerimiz tarafından gerçeklikten uzak ve kabul edilemez olduğu tarafımıza gelen yoğun müracaatlarla görülmüştür.
Bugüne kadar uygulanan ve sezon başında tarafımızdan talep edilen oranlarda artış beklentimize rağmen;
1) Finansal karşılamada Profesyonel Ligler ile Amatör Ligler arasında ilk defa harcırah ödeme yönteminin farklılaştırılması,
2) Profesyonel Liglerde uygulanmayan 1-2-3- (İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer) Bölge tanımlarının getirilmesi,
3) Ulaşım maliyetlerinin il-ilçeler arası ve il içi dikkate alınmaması,
4) Müsabakalar arasında oransal artışlarda aşırı farklılıkların yaratılması,
5) Gözlemcilerin ve bazı kategori Hakemlerin harcırahlarının mevcuda göre artış yerine eksi oranlara düşürülmesi,
6) Amatör müsabakalardaki yol ücretlerinin açıklanmaması tarafımızca eski yol ücretlerinin devamı anlamına mı gelip gelmediği açık olarak belli olmaması,
7) Açıklamalarda belirtilen amatör müsabakalardaki maç tazminatının, bulunduğu ilinde ilçelere müsabakaya giden Hakem, Gözlemci ve Mentorlerin %50 harcırah kısmının kaldırıldığını görmekteyiz.
Türkiye Futbol Federasyonumuzdan sezon başında talep ettiğimiz şekilde yeniden değerlendirme yapılarak oranların düzeltilmesini ve bu mağduriyetin giderilmesini tekrardan talep etmekteyiz. Saygılarımızla.
TFFHGD GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU
TFFHGD AYDIN ŞUBESİ
Bu haber bugün 6 kez, genel toplamda 555 kez görüntülendi.